Jazzové kapely

Basskid Jazzband

Basskid Jazzband je sdružení mladých profesionálních hudebníků, které je schopno díky variabilnímu nástrojovému obsazení - kytara (banjo), piano, alt sax (klarinet), baryton sax (soprán sax), trumpeta (kornet), kontrabas (baskytara) a bicí nástroje - obsáhnout širokou škálu jazzových žánrů od dixielandu přes mainstream jazz a latin jazz k moderním jazzovým stylům. Variabilní je též počet hudebníků, který se pohybuje od tria výše, čímž je tento soubor schopen vyjít vstříc různorodým požadavkům pořadatelů.

Hot Jazz Praha & Jitka Vrbová

Jitka Vrbová patří mezi naše přední jazzové zpěvačky již řadu let, původním povoláním je však učitelka češtiny. Její první jazzové nahrávky se objevily začátkem osmdesátých let u vydavatelství Supraphon v doprovodu souboru Hot Jazz Praha. Tento kapela vznikla v roce 1958 a u jejího zrodu byl saxofonista Stanislav Chmelík, který po letech soubor obnovil. Spojení Jitka Vrbová a Hot Jazz Praha existuje dodnes a tuto sestavu je možno vídat po všech předních jazzových klubech.
Vystoupení lze pojmout jako:

Acoustic duet

Akustický projekt zabývající se převážně Flamenco a Manouche ( gypsy jazz ) music. Duet působí po celé Evropě, převážně ve Švédsku, Holandsku, speciálně ve Francii a Španělsku odkud čerpají tradiční Flamenco a Manouche hudební styl. Díky spolupráci a setkáním s významnými místními umělci, kterými jsou například Antonio Habichuela, Filip Vácha, Armando Vidal Sanchez a Leon Kemper, se jejich styl propojuje a vnáší netradiční fusion nádech do klasických stylů a vzniká tak nové pojetí flamencové a manouche hudby.

s využitím Drupalu vytvořilo Studio nápadů © 2010 Basskid production s.r.o. správa